Wypożyczalnia

Zasady wypożyczania

Z wypożyczalni sprzętu bezpłatnie korzystać mogą osoby objęte opieką przez NZDOH po wcześniejszym wpłaceniu kaucji zwrotnej (wysokość zależna jest od rodzaju sprzętu). Pozostałe osoby mogą skorzystać z oferty komercyjnej. Aby skorzystać z bezpłatnych usług wypożyczalni niezbędne jest posiadanie skierowania od lekarza/rehabilitanta NZDOH.

Przed wizytą w wypożyczalni prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny pod nr tel. 505 401 361(bezpośrednio wypożyczalnia) lub 046 832 11 87 (biuro hospicjum) w celu weryfikacji czy dany sprzęt jest aktualnie dostępny. W trakcie rozmowy, dokonujemy rezerwacji, wypełnienie przez Państwa druku zgłoszenia dodatkowo przyspieszy proces wypożyczenia.

Za wypożyczenie sprzętu, Koordynator wypożyczalni pobiera zwrotną kaucję według obowiązującego cennika. Wypożyczenia komercyjne objęte są opłatą dodatkową, której wysokość uzależniona jest od czasu trwania wypożyczenia.

Kaucja nie podlega zwrotowi w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia sprzętu. Wypożyczający zobowiązany jest do naprawy uszkodzonego sprzętu i zwrotu sprzętu w stanie używalności.
Dowóz i zwrot sprzętu, organizowany jest przez osobę wypożyczającą we własnym zakresie.

rodzaje sprzętu

SYPIALNIA

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne
Stolik – pomocnik do łóżka
Materac przeciwodleżynowy pneumatyczny

MOBILNOŚĆ

Wózek inwalidzki
Chodzik
Balkonik
Kule łokciowe, laski (2 szt.)

TOALETA

Wózek WC

POMOC CODZIENNA

Udogodnienie (poduszka – podkład) (gumowy, piankowy)
Stojak do kroplówki stacjonarny

SPRZĘT MEDYCZNY

Koncentrator tlenu
Ssak elektryczny
Pompa strzykawkowa
Nebulizator
Lampa Bioptron

Zasady udostępniania
 1. Sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia pomocnicze udostępniane są osobom objętym opieką Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej.
 2. Sprzęt udostępniany jest osobom z chorobą nowotworową oraz ze schorzeniami neurologicznymi (np.: niedowłady połowicze, niedowłady kończyn, przykurcze mięśni na tle unieruchomienia, zmiany zwyrodnieniowe stawów, porażenia typu wiotkiego, zaburzenia funkcji poznawczych, zaburzenia pamięci).
 3. Sprzęt udostępniany jest nieodpłatnie dla podopiecznych NZDOH za kaucją.
 4. Podopieczni mogą korzystać z następującego sprzętu rehabilitacyjnego, urządzeń pomocniczych i sprzętu szpitalnego:
 • wózki inwalidzkie,
 • chodziki,
 • kule łokciowe,
 • podkładki korekcyjne do siedzenia,
 • materace przeciwodleżynowe,
 • krąg przeciwodleżynowy,
 • poduszki przeciwodleżynowe z otworem,
 • łóżka rehabilitacyjne,
 1. Za sprzęt wypożyczony dla innych osób, pobierana jest kaucja plus opłata wg cennika.
 2. Kaucja pobierana i wydawana jest przez Koordynatora wypożyczalni  obsługującego wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego w momencie wypożyczania i oddawania sprzętu.
 3. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu kaucja nie będzie oddana. Osoba wypożyczająca jest zobowiązana do pokrycia kosztów ewentualnej naprawy sprzętu.
 4. Zapotrzebowanie zgłaszania i rezerwacji sprzętu dokonuje Koordynator wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.