Edukujemy młodzież na temat Wolontariatu (Demo)

Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej realizuje wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Skierniewicach projekt pod hasłem: Promocja i ochrona zdrowia mieszkańców Powiatu Skierniewickiego: Hospicjum pracujemy, by pomagać innym. W ramach tego projektu oprócz Mobilnych Punktów Informacyjnych edukujemy młodzież z terenu powiatu o Wolontariacie i byciu Wolontariuszem.
W ramach drugiego wyjazdu, który odbył się 28.10.2016,  Wiceprezes Stowarzyszenia,  Monika Zdzieszyńska wraz
z młodzieżą odwiedziła Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie.  Kolejny już raz nasza fantastyczna drużyna mówiła o pracy wolontariusza, zaletach bycia wolontariuszem, o akcjach jakie młodzież organizuje. Wolontariusze opowiadali dlaczego zdecydowali się do nas przyłączyć oraz o gazetce, którą wydają, czyli WolontPress.
W Gimnazjum Świętego Wojciecha w Makowie temat Wolontariatu jest już znany – młodzież wspólnie z opiekunami zorganizowali II Debatę Międzyszkolną dotyczącą wolontariatu w maju bieżącego roku. Trzymamy kciuki za więcej takich akcji.