Łańcuch Wolontariusza – I edycja wydarzenia (Demo)

6 czerwca 2016 roku Skierniewiccy Wolontariusze bili rekord w tworzeniu Łańcucha Wolontariusza. Łańcuch ten tworzyły żółte ludziki wycięte z papieru połączone ze sobą za pomocą zszywek. W tworzeniu łańcucha wzięły udział różne skierniewickie placówki, wśród których nie zabrakło: Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Integracyjnych, Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa, Gimnazjum nr 2 oraz Przedszkola nr 3, które  dostarczyło łańcuch, ale nie mogło wziąć udziału w zabawie. Wiatr uniemożliwił sprawne połączenie wszystkich fragmentów w całość, jednakże młodzież dzielnie walczyła z siłami pogody. Orientacyjne łańcuch miał długość  17 tysięcy par ludzików – każda para symbolizowała chłopca i dziewczynkę.
– Mamy nadzieje, ze w przyszłym roku pobijemy ten rekord i wiatr nie przeszkodzi nam w zabawie mówi Monika Klepaczko-Gorczyca, koordynator Klubu Wolontariusza przy Stowarzyszeniu Hospicjum im. Anny Olszewskiej. Celem tworzenia łańcucha Wolontariuszy była przede wszystkim integracja wolontariuszy, ponieważ w każdej szkole jest już klub Wolontariusza. Przy Stowarzyszeniu Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach jest już w tej chwili około 400 wolontariuszy  – dodaje.
Z pewnością nie będzie to ostatni Łańcuch Wolontariusza tworzony w Skierniewicach. Za rok organizatorzy planują utworzyć dłuższy łańcuch, zaangażować więcej placówek oświatowych i być może wyłonić i nagrodzić tę szkołę, która utworzy najdłuższy łańcuch. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele Urzędu Miasta: Wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski, doradca prezydenta Barbara Widulińska, naczelnik wydziału edukacji Iwona Górniak oraz Zofia Ulińska.

Na naszym fanpage’u dostępna jest fotogaleria z wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do oglądania i komentowania:
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Hospicjum-im-Anny-Olszewskiej-w-Skierniewicach-507358429276494/photos/?tab=album&album_id=1207305659281764

DSC_7639