ABC Wolontariatu – szkolenie dla młodzieży (Demo)

W minioną sobotę  16.04.2016 w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej odbyły się pierwsze
w tym roku warsztaty dedykowane dla wolontariuszy, nosiły tytuł ABC Wolontariatu. Spotkanie prowadziła koordynatorka Klubu Wolontariusza działającego przy Stowarzyszeniu Hospicjum im. Anny Olszewskiej
Monika Klepaczko-Gorczyca.
W szkoleniu udział wzięła młodzież z różnych placówek szkolnych powiatu skierniewickiego: gimnazjum nr 1, gimnazjum nr 2, Zespół Szkół nr 3, Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa oraz gimnazjum w Bolimowie.
Łącznie w szkoleniu udział wzięło 14 uczniów.
Tematem spotkania był wolontariat hospicyjny. Już na samym początku szkolenia młodzież musiała odpowiedzieć
na bardzo ważne pytanie zadane przez trenerkę: Dlaczego tu jestem? Wszyscy zgodnie odpowiedzieli, że są na szkoleniu, by pomagać.  W dalszej części spotkania  młodzież oglądała filmy związane z hospicjami oraz
z wolontariatem. Nie obyło się bez dyskusji i ćwiczeń. Młodzież omawiała również stereotypy związane z hasłem: Hospicjum to też życie oraz te które kojarzą się z samą instytucją hospicjum.Jednym z bloków szkolenia było omówienie praw i obowiązków wolontariusza.
Szkolenie było współfinansowane ze środków Budżetu Miasta Skierniewice na rok 2016 w ramach realizacji zadania: „Promocja i organizacja wolontariatu. Propagowanie idei wolontariatu w szkołach i mediach oraz organizowanie szkoleń dla wolontariuszy”.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał pamiątkowy certyfikat.
DSC_0467