Indywidualne spotkania z psychologiem. Czy to jest potrzebne? (Demo)

Czy to jest potrzebne? Kto z tego korzysta? Ja? Nie, zdecydowanie nie potrzebuję. To zupełnie nie dla mnie!
Ilu ludzi, tyle różnych opinii na temat indywidualnych spotkań z psychologiem, najczęściej skrajnych.
My, jako Stowarzyszenie zapewniamy naszym podopiecznym spotkania ze specjalistą. Dodatkowo rusza program współfinansowany częściowo przez Stowarzyszenie Hospicjum, częściowo z budżetu Urzędu Miasta Skierniewice na rok 2017. Wobec tego, po co nam te spotkania? Dla kogo są one przeznaczone? Zachęcamy do czytania dalej.

Spotkania ze specjalistą psychologiem dedykowane są przede wszystkim osobom, które w swoim najbliższym otoczeniu, czy to w rodzinie bliższej, czy dalszej mają osoby chore na nowotwory, sami są chorzy na nowotwór. Często zdarza się tak, że choroba pojawiła się znienacka w naszym uporządkowanym życiu, nie potrafimy sobie z tym poradzić  lub też choroba sprawiła, że w naszym życiu pojawił się chaos. Zmienił się codzienny tryb funkcjonowania, a czas poświęcany na pracę, rodzinę, czy inne zajęcia zastąpiły ciągłe wizyty w szpitalach, klinikach, oddziałach onkologicznych. Ta destabilizacja wpływa i oddziałuje na człowieka tym samym powodując szereg negatywnych emocji, które kumulują się, często dając o sobie znać w stosunku najbliższych. Jeżeli w wyniku kontaktu z chorobą nowotworową stałeś/stałaś się nerwowa/nerwowy, agresywny/agresywna, łatwo wybuchasz, często zdarza się Państwu płakać, wszystko widzisz w najciemniejszym scenariuszu to oznaka,  że potrzebujesz właśnie spotkań
z psychologiem. Psycholog  to przede wszystkim osoba obca, pochodząca z zewnątrz, ale mająca kontakt
z najróżniejszymi przypadkami zarówno zachorowań na nowotwór i towarzyszących temu emocjom, jak i pomoże objaśnić nam przez co przechodzimy. Bywa tak, że ludzie decydujący się na rozmowę z naszym specjalistą, podchodzą do tego bardzo sceptycznie, myśląc, że nie będą w stanie mówić o swoich prywatnych odczuciach, emocjach, problemach. Cieszymy się, widząc te same osoby na trzecim spotkaniu, z których każde działa na nich bardzo oczyszczająco, porządkuje emocje i myśli. Zadaniem psychologa jest nie tylko słuchać, ale także i mówić.
To właśnie specjalista pokaże jak będą wyglądać kolejne etapy akceptacji choroby nowotworowej
w naszym otoczeniu. Początkowe zniechęcenie ludzi do spotkań z psychologiem, zaprzeczanie, że tego typu
spotkania są niepotrzebne po pierwszym spotkaniu często zmienia system myślenia osoby zgłaszającej się do nas.
Spotkania ze specjalistą psychologiem dedykowane są również dla osób, które zmagają się  z żałobą po bliskiej osobie zmarłej w wyniku choroby nowotworowej, czy też osoby osierocone. Psycholog pomoże osobie przeżywającej żałobę uporządkować emocje, pokaże kolejne etapy przeżywania tego trudnego okresu w życiu człowieka.
Wiele osób, którzy poświęcali większość czasu dla osoby bliskiej, niedawno zmarłej, odczuwa pustkę nie tylko
z powodu zmianie obowiązków, ale także nie potrafi odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości. Do tej pory starannie zaplanowany dzień podyktowany chorobą, dziś świeci pustką. Obowiązki zniknęły, co dalej mam robić?
Psycholog pomoże nam wypełnić pustkę po osobie zmarłej poprzez propozycje różnych innych zajęć,
na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi z powodu ciągłego zajmowania się chorym.
Spotkania z psychologiem to szansa na uporządkowanie całej gamy emocji, które targają człowiekiem z powodu diametralnej zmiany sytuacji życiowej spowodowanej chorobą nowotworową. Destabilizacja i dezorganizacja dotychczasowego życia ukierunkowuje człowieka na odczuwanie negatywnych emocji, które na dłuższą metę mogą powodować nawet stany depresyjne. Zdajemy sobie sprawę, że każdy człowiek jest inny i przeżywa wszystko na swój indywidualny sposób. My również stawiamy na podejście indywidualne do każdej osoby. Adresatami naszych spotkań z psychologiem są wszyscy mieszkańcy Skierniewic, którzy zmagają się z problem choroby terminalnej, żałoby, osierocenia w gronie najbliższych. Spotkania ze specjalistą trwają 60 minut, w razie potrzeby
są kontynuowane w kolejnych tygodniach. Nasz psycholog może poprowadzić spotkanie zarówno indywidualnie
dla poszczególnych członków rodziny jak i grupowo. To zależy wszystko  od Państwa.
Spotkania odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej
w Skierniewicach, przy ulicy Jagiellońskiej 28. Wcześniej na spotkanie należy się umówić,
można to zrobić telefonicznie lub osobiście. 
Dyżur psychologa odbywa się w co drugą środę
w godzinach 8.00 – 10.00, jedno spotkanie to 60 min. 
Dynamika spotkania zależna jest od osoby, która się do nas zgłasza.  Zachęcamy do korzystania z tych spotkań tym bardziej, że odbywają się one bezpłatnie.

logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz