1%, który pomaga ratować ludzkie życie (Demo)

Początek każdego roku to szansa dla wszystkich organizacji pozarządowych. To właśnie wtedy każdy z nas zaczyna myśleć o rozliczeniu rocznym. Również wtedy organizacje pożytku publicznego startują ze swoimi kampaniami zachęcającymi, by to właśnie tej organizacji przekazać ten 1%.  My kampanii nie robimy, gdyż cały 1%,
który od Państwa otrzymujemy przekazujemy na rzeczy ważne i ważniejsze dla Stowarzyszenia Hospicjum. Nakłady finansowe przekładamy tylko na pomoc dla pacjentów.

Ktoś nam kiedyś zarzucił, że nie inwestujemy w kampanie 1%, nie ogłaszamy się, nie produkujemy spotów.
To prawda. Nasza reklama ogranicza się do przypomnienia naszego numeru KRS poprzez stronę internetową Stowarzyszenia Hospicjum oraz poprzez fanpage’a instytucji. Głównym powodem dlaczego działamy w ten sposób jest fakt, że wszystko, co otrzymujemy od naszych przyjaciół, darczyńców, ludzi dobrej woli, przeznaczamy
na artykuły i produkty potrzebne naszym pacjentom. Bywa różnie. Czasem jest tak, że podopiecznym potrzebne
są np. pampersy, czasem leki, których rodzina nie może wykupić, a tylko one są w stanie uśmierzyć ból,
czy podtrzymać gasnące życie . W takich wypadkach staramy się pomóc na tyle ile możemy.
Pod koniec zeszłego roku, lista oczekujących pacjentów na naszą pomoc była tak duża, że nie mieliśmy wyboru i jako Stowarzyszenie postanowiliśmy sfinansować wizyty dodatkowego lekarza. Nasz kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia ogranicza nas w liczbie osób, którymi możemy się opiekować. W ramach tej umowy zatrudniamy dwóch lekarzy, co oznacza, że maksymalnie możemy sprawować opiekę nad 18 osobami w miesiącu. W grudniu lista osób potrzebujących pomocy oprócz naszej 18 była tak ogromna, że Zarząd Stowarzyszenia zdecydował, że instytucja opłaci wizyty lekarskie z własnych oszczędności. Wyboru nie było, potrzebna była pomoc,  często niestety chodziło
o  uśmierzenie bólu. To właśnie w takich sytuacjach ten 1% jest najważniejszy i nawet niewielki pomaga.
Wiemy, że wiele osób twierdzi, że jego 1% to jakieś niewielkie kwoty, grosze. Dla nas, jako Zarządu Stowarzyszenia, dla naszych podopiecznych liczy się każdy grosz.
W tym roku stajemy przed dużym wyzwaniem dla nas jako Stowarzyszenia. Nie damy rady zostać w obecnej siedzibie przy ulicy Jagiellońskiej, gdyż stan budynku niestety pogarsza się: dach przecieka instalacje grzewcze są przestarzałe. Umowa wynajmu tego budynku kończy nam się we wrześniu. Do tego czasu mamy nadzieje mieć podpisane stosowane dokumenty najmu w innej lokalizacji – rozmowy trwają. Ten 1% pomoże nam wyremontować pomieszczenia zgodnie z wymogami sanepidu i Narodowego Funduszu Zdrowia.
1%, który od Państwa otrzymujemy to również środki finansowe przeznaczane na sprzęt rehabilitacyjny
do wypożyczalni, którą prowadzimy. Z czasem sprzęt się zużywa, wymaga serwisu, drobnych napraw.
Wszystko to możemy zrobić dzięki właśnie 1%, wszystkie te mniejsze i większe kwoty pomagają nam utrzymać wypożyczalnie.
1% to tak niewiele, ale w chwili, gdy otrzymujemy ten 1% od kilkudziesięciu osób to możemy sfinansować to,
co aktualnie jest potrzebne. Czy my coś z tego mamy? Tak, mamy satysfakcje, że możemy pomagać.
Dołącz do naszej drużyny i pomóż nam pomagać. Rozliczając swój PIT wpisz nasz numer KRS 00 00 00 33 62.
W imieniu rodzin naszych podopiecznych i podopiecznych dziękujemy!

logo_1procent[1]

1%, który pomaga ratować ludzkie życie (Demo)

Początek każdego roku to szansa dla wszystkich organizacji pozarządowych. To właśnie wtedy każdy z nas zaczyna myśleć o rozliczeniu rocznym. Również wtedy organizacje pożytku publicznego startują ze swoimi kampaniami zachęcającymi, by to właśnie tej organizacji przekazać ten 1%.  My kampanii nie robimy, gdyż cały 1%,
który od Państwa otrzymujemy przekazujemy na rzeczy ważne i ważniejsze dla Stowarzyszenia Hospicjum. Nakłady finansowe przekładamy tylko na pomoc dla pacjentów.

Ktoś nam kiedyś zarzucił, że nie inwestujemy w kampanie 1%, nie ogłaszamy się, nie produkujemy spotów.
To prawda. Nasza reklama ogranicza się do przypomnienia naszego numeru KRS poprzez stronę internetową Stowarzyszenia Hospicjum oraz poprzez fanpage’a instytucji. Głównym powodem dlaczego działamy w ten sposób jest fakt, że wszystko, co otrzymujemy od naszych przyjaciół, darczyńców, ludzi dobrej woli, przeznaczamy
na artykuły i produkty potrzebne naszym pacjentom. Bywa różnie. Czasem jest tak, że podopiecznym potrzebne
są np. pampersy, czasem leki, których rodzina nie może wykupić, a tylko one są w stanie uśmierzyć ból,
czy podtrzymać gasnące życie . W takich wypadkach staramy się pomóc na tyle ile możemy.
Pod koniec zeszłego roku, lista oczekujących pacjentów na naszą pomoc była tak duża, że nie mieliśmy wyboru i jako Stowarzyszenie postanowiliśmy sfinansować wizyty dodatkowego lekarza. Nasz kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia ogranicza nas w liczbie osób, którymi możemy się opiekować. W ramach tej umowy zatrudniamy dwóch lekarzy, co oznacza, że maksymalnie możemy sprawować opiekę nad 18 osobami w miesiącu. W grudniu lista osób potrzebujących pomocy oprócz naszej 18 była tak ogromna, że Zarząd Stowarzyszenia zdecydował, że instytucja opłaci wizyty lekarskie z własnych oszczędności. Wyboru nie było, potrzebna była pomoc,  często niestety chodziło
o  uśmierzenie bólu. To właśnie w takich sytuacjach ten 1% jest najważniejszy i nawet niewielki pomaga.
Wiemy, że wiele osób twierdzi, że jego 1% to jakieś niewielkie kwoty, grosze. Dla nas, jako Zarządu Stowarzyszenia, dla naszych podopiecznych liczy się każdy grosz.
W tym roku stajemy przed dużym wyzwaniem dla nas jako Stowarzyszenia. Nie damy rady zostać w obecnej siedzibie przy ulicy Jagiellońskiej, gdyż stan budynku niestety pogarsza się: dach przecieka instalacje grzewcze są przestarzałe. Umowa wynajmu tego budynku kończy nam się we wrześniu. Do tego czasu mamy nadzieje mieć podpisane stosowane dokumenty najmu w innej lokalizacji – rozmowy trwają. Ten 1% pomoże nam wyremontować pomieszczenia zgodnie z wymogami sanepidu i Narodowego Funduszu Zdrowia.
1%, który od Państwa otrzymujemy to również środki finansowe przeznaczane na sprzęt rehabilitacyjny
do wypożyczalni, którą prowadzimy. Z czasem sprzęt się zużywa, wymaga serwisu, drobnych napraw.
Wszystko to możemy zrobić dzięki właśnie 1%, wszystkie te mniejsze i większe kwoty pomagają nam utrzymać wypożyczalnie.
1% to tak niewiele, ale w chwili, gdy otrzymujemy ten 1% od kilkudziesięciu osób to możemy sfinansować to,
co aktualnie jest potrzebne. Czy my coś z tego mamy? Tak, mamy satysfakcje, że możemy pomagać.
Dołącz do naszej drużyny i pomóż nam pomagać. Rozliczając swój PIT wpisz nasz numer KRS 00 00 00 33 62.
W imieniu rodzin naszych podopiecznych i podopiecznych dziękujemy!

logo_1procent[1]