Projekty czas start! Rozpoczynamy realizację projektu ,,Promocja i ochrona zdrowia” (Demo)

Po wielu ustaleniach, podziałach pracy i sprawach administracyjnych rozpoczynamy realizowanie projektów wspólnie z Urzędem Miasta.  W konkursie ofert wystartowaliśmy z dwoma projektami. Startujemy z ich realizacją. Dziś opowiadamy o pierwszym z nich.

Pierwszy projekt będzie przez nas realizowany od marca do grudnia,  czyli praktycznie przez cały rok trwania tego projektu. Tytuł projektu to Promocja i Ochrona Zdrowia. Projekt zakłada, że my jako Stowarzyszenie Hospicjum będziemy w okresie od marca do grudnia prowadzili kampanie promującą idee hospicyjne, czyli tak naprawdę to,
co robimy przez okrągły rok będziemy robić dalej. Nasze działania będą ukierunkowane na organizację konkursów dla dzieci i młodzieży, debaty dla pedagogów i psychologów, czy  konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.  Dodatkowo w ramach projektu będziemy organizować spotkania z młodzieżą w szkołach.
Podczas tych spotkań będziemy mówić o działalności Stowarzyszenia Hospicjum, o działaniach wolontarystycznych naszego Klubu,  o akcjach jakie planujemy w najbliższym czasie o zdrowym trybie życia, będziemy też zachęcać
do przyłączenia się do Klubu Wolontariusza.W programie znalazło się również utworzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego. W punkcie tym mogą państwo zasięgnąć informacji odnośnie funkcjonowania domowej opieki hospicyjnej, sposobu jej przeprowadzania, otrzymają państwo wszystkie ważne telefony od nas, poinformujemy jakie dokumenty są potrzebne, aby zapisać do nas osobę chorą.  Nasz pracownik pomaga również umówić na spotkanie
ze specjalistą – psychologiem. Skoro mowa już o spotkaniach ze specjalistą psychologiem to również  w ramach projektu “Promocja i Ochrona Zdrowia” można skorzystać z takiej porady w siedzibie naszego Stowarzyszenia.
Nasz psycholog jest do państwa dyspozycji w  co drugą środę w miesiącu, przyjmuje 2 osoby podczas dyżuru.
Jedna osoba ma do dyspozycji 60 minut rozmowy z psychologiem, gdy jest to konieczne nasz specjalista umawia się na jeszcze jedno spotkanie.  Więcej o spotkaniach z psychologiem i o tym kto może z nich skorzystać piszemy tu:
http://hospicjumskierniewice.pl/indywidualne-spo…o-jest-potrzebne/

Nad całością projektu ”Promocja i Ochrona Zdrowia” czuwa koordynator,
to właśnie ta osoba rozlicza nas z prowadzonych działań i realizacji założeń projektu.

Najważniejsze:
Wszystkie działania projektowe są dostępnie bezpłatnie.

 LOG                            logo hospicjum                                        logo_skc

 

Zapisz

Zapisz