Broszurki informacyjne o nowotworach dostępne w Stowarzyszeniu Hospicjum (Demo)

Przeszukaliśmy nasze zapasy biblioteczne i znaleźliśmy mnóstwo broszurek o tematyce nowotworowej. Pomyśleliśmy, że chętnie się nimi podzielimy, dlatego są dostępne w holu naszej siedziby dla wszystkich zainteresowanych. Jakimi tytułami dysponujemy? Zapraszamy do przeczytania artykułu.
W Stowarzyszeniu Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach, w holu naprzeciwko wejścia, znajdują się broszurki informacyjne dotyczące choroby nowotworowej. Są one dostępne dla wszystkich zainteresowanych.
Wśród tytułów znaleźć można:
1. Po diagnozie. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin.
2. Seksualność kobiety w chorobie nowotworowej.
3. Seksualność mężczyzny w chorobie nowotworowej.
4. Pomoc socjalna. Przewodnik dla pacjentów z chorobą nowotworową.
5. Pielęgnacja pacjenta w chorobie nowotworowej
6. Chemioterapia i Ty. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin.
7. Żywienie, a choroba nowotworowa. Poradnik dla Pacjentów i ich rodzin.
8. Gdy bliski choruje. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin.
9. Ból w chorobie nowotworowej. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin.
10. Mój rodzic ma nowotwór. Poradnik dla nastolatków.
11. Radioterapia i Ty. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin.
12. Moja rehabilitacja. Poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin.
13. Życie po nowotworze. Poradnik dla osób po przebytej chorobie.

Największym zainteresowaniem cieszy się pozycja nr. 7 dotycząca żywienia przy chorobie nowotworowej.
Warto zajrzeć do broszurki. Zostało nam kilka sztuk jeszcze.

Dodatkowo dysponujemy tytułami z serii Co warto wiedzieć? :

– Leczenie celowane chorych na nowotwory.
– Rak piersi
– Rak płuca
– Rak jelita grubego
– Rak gruczołu krokowego
– Rak nerki
– Rak skóry: czerniak i znamiona skóry
DSC_2364 popr      DSC_2366 popr DSC_2366         DSC_2367 DSC_2368pop
Jeżeli ktoś chciałby poczytać, którąś z pozycji to zapraszamy do Stowarzyszenia. Broszurki dostępne tuż przy wejściu.