Punkt informacyjny Stowarzyszenia Hospicjum w Twojej gminie (Demo)

Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej wraz ze Starostwem Powiatowym w Skierniewicach rozpoczęło realizacje projektu Promocja i ochrona zdrowia mieszkańców Powiatu Skierniewickiego: Hospicjum pracujemy, by pomagać innym. W ramach tego zadania będziemy edukować mieszkańców powiatu o istocie choroby nowotworowej, potrzebie profilaktyki,  propagować zdrowy styl życia. Opowiemy Państwu jak działa Stowarzyszenie Hospicjum, wskażemy różnice między hospicjum domowym i stacjonarnym. Porozmawiamy o wolontariacie. W ramach tego samego projektu będziemy aktywizować młodzież szkolną poprzez organizowanie konkursów z promocji profilaktyki  i ochrony zdrowia.
Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej będzie odwiedzało gminy powiatu skierniewickiego, gdzie będziemy rozstawiać punkt informacyjny. Dowiedzieć się będzie można wszystkiego na temat naszych działań i na temat profilaktyki chorób nowotworowych. Jeżeli w Państwa domu znajduje się osoba chora, potrzebująca pomocy to wyjaśnimy co zrobić, by zgłosić chorego. W mobilnym punkcie Stowarzyszenia Hospicjum będzie można dowiedzieć się jak działa wypożyczalnia sprzętu medycznego, kto i kiedy może wypożyczyć sprzęt oraz jak wygląda cenowo wypożyczenie sprzętu.

Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej było już w pierwszej gminie. 30.09.2016 byliśmy z wizytą w Bolimowie w dwóch miejscach. Początkowo odwiedziliśmy Urząd Gminy, następnie edukowaliśmy młodzież w Gimnazjum w Bolimowie. Młodzież chętnie słuchała o działaniach Wolontariatu.

Tak wyglądało nasze stoisko:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Akcja promocyjno-informacyjna nie byłaby możliwa dzięki uprzejmości władz gminnych oraz Starostwa Powiatowego.