Dzieci Kochają Słonie – Słonie Kochają Dzieci: Wielki Finał (Demo)

Tegoroczna, już czwarta edycja konkursu plastycznego pod nazwą Dzieci Kochają Słonie – Słonie Kochają Dzieci organizowana przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach zakończyła się wielkim finałem.  W tym roku, co było nowością w stosunku do lat poprzednich konkurs stał się konkursem ogólnopolskim. Siła Internetu okazała się tak duża, że prace spływały z całej Polski i nie tylko ze szkół, ale również ze świetlic, Miejskich Ośrodków Kultury, czy też Domów Dziecka. Łącznie otrzymaliśmy 649 prac: z terenu Polski 338  prac plastycznych, a z samego miasta Skierniewice 311.

Wybór był trudny.

Co roku do komisji oceniającej prace zapraszaliśmy osoby nie pracujące na co dzień w Stowarzyszeniu –  my prace widzieliśmy, segregowaliśmy z pomocą wolontariuszy.
W skład komisji weszły Wiesława Marcinek, Barbara Widulińska oraz Ewa Zakrzewska. Panie wybrały te prace, które uważały, że zasługują na nagrody. Oficjalne posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 10 maja 2016 roku w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej.

Wielki Finał.

17 maja 2016 w Kinoteatrze Polonez odbył się wielki finał i gala dla małych zwycięzców. Wydarzenie podzielone było na dwa etapy: pierwszy to wręczenie nagród dla małych artystów. Łącznie wręczyliśmy ponad 100 nagród: 80 z nich przyznała komisja, kolejne 23 nagrody przyznane były przez Prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach Magdalenę Kuśmierczyk. Drugą część wydarzenia uświetnił  Teatr Zielonego Zakątka w skład, którego wchodzą rodzice  dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 8 w Skierniewicach. Dzięki tej grupie Teatralnej wszyscy obecni na sali mogli zobaczyć Królewnę Śnieżkę. Nie zabrakło balonów rozdawanych przez Wolontariuszy.
Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk przekazał wszystkim zgromadzonym na wydarzeniu słodycze. Mamy nadzieje, że za rok również będziemy Was gościć.

Wydarzenie nie byłoby możliwe dzięki pomocy wszystkim zaangażowanym oraz przede wszystkim naszym Wolontariuszom.